Xiaomi Mi Band 3 aktivitásmérő

2018. január 20-án határoztam el magam, hogy a birtokomba veszek egy Xiaomi Mi Band 3 okoskarkötőt.
Ezt meg is tettem az Árkádban található Mediamarktban.
12000 Ft-be került, s mindazért, amit tud, egyáltalán – még csak nem is sokallom az árát.

A karkötő, még dobozban

De mit is tud, és mire is jó ez?

Vízálló, ami nekem azért jó, mivel, miközben fürdök – és, ha max. tíz m. közel van a telefonomhoz, akkor értesít, vagyis rezeg a karomon.
Na jó, ez egyeseknek talán már túlzott függőségre utalhat a világhálón, de a részemről szerintem nem az.
Tehát vízálló, és úszni is lehet vele, mivel ötven m. mélységig bírja a víznyomást.
Méri az alvásszintet, és a pulzust is, ezek többnyire egész pontosak.
Vérnyomást viszont már nem mér, ezt az okosórák tudják, de erre nincs szükségem – többek között az ára miatt sem, mivel 70000 körül kapható a boltokban.

Mutatja a lépést is, ez a funkció sajnos azért nem tud pontos számadatokkal szolgálni, mivel, ha megmozdítom a kezemet, akkor gyanítom, hogy az alapján számol.

Na és ugye talán a legfontosabb, amiért megvettem – ha hívnak a mobilomon, esetleg értesítés jön a Facebookról, vagy olyan alkalmazásról, amit beállítok, akkor rezeg, ahogy már fentebb is írtam.

Hogyan működik?

Ami talán a legfontosabb, hogy bluetoothkapcsolat kell ahhoz, hogy a telefon – mivel sajnos csak ezzel, vagy tablettel használható -, lássa az aktivitásmérőt.

Mindkét oprendszeren (iOS-on és Androidon is) működik – az mindegy, hogy milyen márkájú.

A dobozban található fekete karkötő mellett megtalálható a tájékoztatója is, amiben leírja, hogy a MyFit alkalmazásra lesz szükséged ahhoz, hogy az aktivitásmérő által adott statisztikákat nézni tudd.

Az Androidosok innen,
Az iOS felhasználók pedig innen tölthetik le az alkalmazást.
Miután feltettétek, állítsátok be a súlyt, magasságot, és, hogy mikor születtetek, illetve lépjetek be egy Google, vagy Facebook fiókkal, mivel kérni fogja.

A tájékoztató könyvben van egy QR-kód – ha minden igaz – nem próbáltam ki, mivel nem igazán láttam értelmét még több időt elpazarolni vele -, akkor azzal is lehet telepíteni az applikációt.

Egyéb tudnivalók

Fontos, ha tudjátok, hogy a karkötőt nem lehet kikapcsolni – tehát, mikor kiveszitek a dobozból, már akkor is működik – vagyis feltéve, hogy van benne valamennyi töltöttség.

Az akkumlátora húsz napig bírja – ezt még nem volt alkalmam tesztelni, lévén, hogy holnap lesz egy hete, hogy nálam van.

A töltés úgy lehetséges, hogy a dobozban megtalálható USB-be, aminek az egyik vége érdekes módon pontosan úgy néz ki, mint maga az okoskarkötő, a szíjból – lehetőleg óvatosan -, kiveszitek, majd bepattintjátok a készüléket, a másik végét rácsatlakoztatjátok egy töltőre, a mobilodé is megteszi – nem adtak a gyártók, felteszem azért, mivel úgy gondolták, hogy van, és már tölt is.

A karkötő lelke

Bizonyos funkciók, mint például a stopper, vezérelhetőek magáról az aktivitásmérőről, és még a hőmérséklet is látható, de a látássérült felhasználóknak sajnos ez nem működik, mivel nem beszél, tekintve, hogy ahhoz túl kicsi, hogy elférjen benne egy hangszóró.

Alapból csak a hívást jelzi, a többi alkalmazás értesítését neked kell bekapcsolni a MyFit-ben, ami vakon egyből nem látható, csak akkor, ha rákattintasz a profil ikonra, és felfelé navigálsz – általában az akkumlátor töltötségét is itt szokta mutatni.

Aktivitásmérő

Összefoglaló

Szerintem megéri, mivel szimplán jól is néz ki, a vízállóságról, a lépésszámlálásról, ha valakinek nagyon fontos a sport, és még egy jópár dologról nem is beszélve.

Sőt, még testnevelés órán is a csuklómon hagytam, és semmi baja sem lett.

Ha van egy ismerősöd, akinek van egy ugyanilyen karkötője, akkor felveheted őt, mint barát, és, ha szeretné, akkor láthatod az ő statisztikáit, esetleg fordítva.

Vásárlás

Én személyesen vettem meg, de, ha valaki szeretné, akkor olcsóbban a neten is megrendelheti, itt

Ha kérdésetek lenne, akkor írjatok a kapcsolat menüpontba!

FAT32 konvertálása NTFS-re – adatvesztés nélkül

Ma szembesültem vele – és ez késztetett arra, hogy megírjam ezt a cikket, hogy az (egyik) nyolc GB-s pendriveomon bizony nem volt elég hely egy négy GB-s játék felmásolására úgy, hogy a meghajtó üres volt.
Nos, ez felettébb különös jelenség volt, ígyhát utánajártam.
Kiderült, hogy a fájlrendszert kell átkonvertálnom.

Ha nektek is lesz egyszer ilyen problémátok – ne legyen – akkor ebben a cikkben megtudhatjátok, hogy miképp konvertálhattok fájlrendszert.

Ez többnyire adatvesztéssel szokott járni, de ez a módja az átalakításnak nem tesz kárt bennük.

Konvertálás

Csatlakoztassuk a pendriveot, vagy winchestert egy USB-portba – nem árt, ha tudjuk, hogy hová.
A példa kedvéért legyen most ez az F.
Menjünk be a futtatásba (WIN+r), és indítsuk el a parancssort – ha adminisztrátori módban tesszük, az csak jó (CTRL+shift+enter), és a megjelenő ablakba írjuk be a következőt:
convert F: /fs:ntfs
Az enter lenyomása után várjunk max. hat másodpercet, mire látni fogjuk, hogy sikeresen végrehajtotta a műveletet.
Ha ezután próbálunk másolni, már menni is fog.
Az „F” helyére bármit beírhatunk, ami a konvertálandó meghajtónk betűjele.

Fontos! Ha van rajta valami, akkor nem fog menni!

Ha valakinek kérdése lenne, akkor nyugottan írjatok a kapcsolat menüpontba!

Fejlesztői beállítások

Az Android operációsrendszer ötös verziójától kezdve már megtalálhatóak olyan beállítások, amik el vannak rejtve a beavatatlan szemek elől.

Felmerülhet bennetek a kérdés, hogy: és mégis miért?

Erre nagyon egyszerű a válasz: azért, mivel, akinek nincs szüksége rá, annak fölöslegesen ne legyen a beállításaiban, akinek meg kell, az nagyvalószínűséggel tudni fogja, hogy hol keresse.

De, ha mégsem, akkor ebből a cikkből megtudhatod, hogy hol találhatod, és, hogy mi is ez a funkció.

Fejlesztői beállítások. A programozók, akik alkalmazásokat fejlesztenek erre a platformra, használják többségében az itt elérhető beállításokat, azonban van itt olyan is, ami még az egyszerű felhasználónak is jól jöhet.
Nem írom le, hogy mi, mire való, mivel semmi értelme.
Amit fontosnak tartok, arra egy kicsit részletesebben kitérek.

Először is, hogy találod meg a fejlesztői beállításokat?

Menj be a telefonod beállításaiba – felteszem, már ötös, vagy annál magasabb droidverzióval rendelkezel -, és keresd meg a készüléked adatait (az eszköz névjegye), általában a beállítások alján szokott lenni.
katt. rá, majd a szoftver adatai ikonra.
A buildszámra koppints egyszer – erre megjelenik egy dialógus, ami számolja, hogy még mennyit kell kattintanod ahhoz, hogy bekapcsolhasd a fejlesztői beállításokat.
Ez öt, vagy hét szokott lenni.

Ezután, ha visszalépsz a beállításokba, már látod is az új menüelemet, amire, ha rámész, akkor elég sok kapcsolót találhatsz, amiket, ha nem tudsz, akkor, a saját érdekedben legalábbis, de ne nagyon kattintgass.

Általában meg szoktam osztani, hogy miért írok egy adott témával kapcsolatban az aktuális dologról cikket, ez most sincs másképp.

Azért, mivel észrevettem, hogy a telefonom nem mindig szeretné jelezni, ha a levelezőfiókomba érkezik egy e-mail.
Ha kikapcsolod, hogy ne legyen alvóban a leveleidet használó alkalmazás, akkor ez a probléma is megoldható. Ezt pedig hol máshol, mint épp a fejlesztői beállításokban találhattam meg?

Ha neked is van hasonló problémád, mint nekem, hogy egyes alkalmazások nem adnak magukról értesítést neked, és, te úgy érzed, hogy ezen kívül már mindent megpróbáltál, akkor kövesd az alábi utasításokat:

Kattints a fejlesztői beállításokra, és keresd meg az alkalmazások menüelemet.
Itt látni fogod az összes alkalmazásokat, amiket egy checkboxszal tudsz vezérelni, hogy aktívak, vagy inaktívak legyenek.
Én a levelezőm jelölőnégyzetéből kivettem a pipát, onnantól kezdve pedig már mindig hallottam, ha jött egy mailem.
Nem kell elmentened a változtatásokat, csak kilépsz a kezdőképernyőre, és örülsz a sikerednek.

Akit jobban érdekel, hogy miket tartalmaz a fejlesztői beállítások menü, az
itt
jobban utánaolvashat a témának.

Különleges emotikonok

A mai generáció online chatelés közben manapság már egyre inkább használ olyan emotikonokat, amik megkönnyíthetik, vagy inkább jobban kifejezhetik a virtuális térben, hogy az illető mit is gondol valójában.
Ennek az egész projektnek az elején, mikor ez divatba jött, nem volt más ilyen jel, csak a mosoly, és a szomorú hangulatjel.
Azonban mára már több száz, vagy inkább több ezer olyan emoji van, amivel akár még azt is kifejezhetjük, hogy mit eszünk.

Ezen a linken
Olyan hangulatjeleket találhattok, és már egyből másolhatjátok is például facebookra, amikkel kifejezhetitek, hogy mosolyogtok, vigyorogtok, kacsintotok, vagy éppen idegesek vagytok.
Én is kerestem olyan oldalt a neten, ahol minden emoihoz le van írva, hogy mit jelent, és rögtön tudom is használni. Sokáig nem is találtam, de most, hogy igen, így gondoltam, hogy készítek erről egy cikket, mivel lehet, hogy jól jöhet egyeseknek.

Remélem, hogy mindenkinek hasznára válik, és jó szórakozást hozzá!