Pontes Media Downloader, töltsd le kedvenc videóidat vagy zenéidet!

A letöltő a Pontes Media Downloader nevet viseli, amit az alábbi linkről le is tölthetsz:

letöltés
Miután feltelepítetted – a szokásos telepítő -, kattints a parancsikonra, ha megadtad, hogy tegyen az asztalra egy indító ikont.
Kiválaszthatod, hogy mi legyen az a fájlformátum, amibe konvertálja a letöltött anyagokat, illetve azt, hogy hova mentse (change folder) ikon.
Aztán menj fel pl. a youtubera, és keresd meg a kedvenc zenédet, vagy videódat.
A címsorból másoljuk ki a linket, és illesszük be a programba.
Amikor elindul, és befejeződik a letöltés, akkor két, különféle hangjelzést ad, ezzel akkor is a tudomásunkra hozza a letöltő, hogy az anyag már a gépünkön van, ha nem vagyunk az ablakában.

Ha bármi kérdésed lenne, akkor írj!

Mobil elérési pont, csinálj Wi-Fit Windows 10-es számítógépedből!

Mivel jómagam egy HP EliteBook 820 G3 notebookkal az élen váltottam csak pár hónapja a Windows 10-re, így nem kicsit lepett meg az újdonság, miszerint az általam használt – és már vezetéknélküli internetet is -, teljesen egyszerűen tudok Bluetooth, esetleg Wi-Fi Hotspotként osztani.
Mindemellett kapunk még olyan remek funkciót is az új mobil elérési pont menübe, amit a startmenü keresőjébe bepötyögve máris elérhetünk, hogy egy másik eszköz távolról is betudja kapcsolni a (mi) hotspotunkat, cserébe viszont mindkét fél számára aktívnak kell lennie, és párosítva kell, hogy legyen a bluetooth.
Illetve még azt is eldönthetjük, hogy miről, kábeles, vagy vezetéknélküli netről osztjuk-e a netet, bár én még csak a Wi-Fit próbáltam.

Beüzemelés

Menjünk be a kereső mezőbe, és írjuk be a mobil elérési pont szót, mire azonnal meg is jelenik az ikon.
Ahogy megnyílt, még ne pipáljuk be az internetkapcsolat megosztása más eszközökkel jelölőnégyzetet, hanem katt. a szerkesztés gombra.
Itt töröljük ki a nevet, és a jelszóval is csináljuk meg ugyanezt – egy megjegyzés, hogy min. nyolc karakternek kell, hogy legyen a jelszó -, és írjunk be helyettük valami egyszerűbbet, ha nem szeretnénk alapértelmezetten hagyni.
Beállíthatjuk a hálózati sávot, hogy 5G-n, bármelyik elérhető (ez az alap), vagy 2,4 GHZ-n legyen – szerintem érdemes azon hagyni, amin van, ezesetben a bármelyik elérhetőn.
A végén pedig már nincs is más hátra, minthogy megnyomjuk a mentés gombot, bekapcsoljuk a megosztást, és már csatlakozhatnak is a gépedre a felhasználók!

Mobil elérési pont megnyitása a gépházban

Nemsokára ismét jelentkezem!

Wi-Fi – derítsd ki jelszavad!

Biztosan előfordult már veletek, hogy nem tudtátok a Wi-Fi-teknek a jelszavát, például azért, hogy megadjátok valakinek, és generált a jelszó.
Hogy ezt kiderítsd, ehhez mutatok egy kis trükköt.

Leírás

Példának okáért legyen a megszerzendő lejelszavazott Wi-Fi neve Tdani.
Menjünk be a parancssorba, a futtatásba, írjuk be a cmd parancsot, és nyomjunk entert.
Gépeljük be a következő parancsot, ezzel meg is kapjuk a jelszót. Alább megmagyarázom, hogy mi, mit csinál:
netsh wlan show profiles Tdani key=clear
A képernyőn megjelenő adatokban a key content feliratnál meg is találhatjuk a jelszót.

Pár fontos tudnivaló

Ha beírod a netsh wlan show profiles parancsot, akkor láthatod a megjelenő Wi-Fi-ket, amikre már rácsatlakoztál.
A key=clear parancsot mindenképp oda kell írni, hogyha meg szeretnéd kapni a biztonsági adatok között a jelszót, és nem csak azt szeretnéd látni, hogy le van jelszavazva.

Azt viszont mindenképp fontos megjegyeznem, hogy ez nem Wi-Fi feltörés, tehát olyan lejelszavazott vezetéknélküli hálózatot nem tudsz feltörni, amin nem voltál.

Ha szóköz, vagy kötőjel van a Wi-fi-ben, akkor egy ” jelet is oda kell raknod a Wi-Fi név elejére, és végére.

Most így ennyi, nemsokára jelentkezem!