A virtuális meghajtó lényegében olyan látszatot kelt a gép számára, mintha mi egy valóságos CD/DVD-t helyeztünk volna be a meghajtóba.
De ha pl. notebookon, vagy olyan gépen támad kedvünk ilyen alkalmazást telepíteni, ahol fizikai meghajtó nincs, akkor ez jól jöhet.
A cikk megírásában az inspiráló szándék két ok volt: az egyik, hogy már kéne valamit írni, de ez a kicsiny motiváció nem nagyon tetszett, de a következő ok, amiért már tényleg belevágtam, az az volt, hogy játszani szerettem volna egy videojátékkal, név szerint a Harry Potter és a Tűz Serlegével, aminek viszont ilyen nagy igényei voltak.
A barátommal, Adns-sal, agyaltunk egy kicsit a megoldáson, és végül rájöttünk.
Úgy voltam vele, hogy a PowerISO program majd megoldja a problémát.
Ugyanakkor napokkal előtte már próbáltam trükközni vele, hogy miképp lehetne egy .iso fájlt készíteni, de nem értem el sikert.
Ja, igen, mivel a játék egy mappában volt, és úgy kellett volna, hogy azt lássa a gép, hogy én majd, mint egy DVD-t helyezem be – ám egy üres DVD, illetve az eredeti játék nem volt a birtokomban -, így szükségem volt arra, hogy az .iso-t egy virtuális meghajtóba rakjam.
A PowerISO nem volt megfelelő erre a célra, (vakos szempontból legalábbis semmiképpen), mivel mindent tud, csak számomra legalábbis azt nem, hogy miképp kell felmountolni a fájlt a meghajtóba.
Keresgettem a neten leírást, hogy miképpen kell ezt, és megesküdtem magamnak, illetve Adns-nak, hogyha rájövök, hogy hogy kell, akkor írni fogok egy jegyzetet azoknak, akik egyszer szeretnének ilyet.
A lényeg annyi, hogy a Virtual Clone nevű program segített a dolgon.
Ezzel fel lehet csatolni a meghajtóba, amit előtte létre kell hoznod, hogy hogyan, azt alább leírom, a fájlt.
Ahhoz, hogy .iso fájlt készíts, és hogy be is rakd a meghajtóba, szükséged lesz még a PowerISO 6.1es verziójára – nekem azért erre, mivel ehhez van (most) crackem 🙂
Mikor feltetted mindkét programot, akkor keresd meg azt a mappát, amit .iso, vagy esetleg .da tömörített állományokba szeretnél tenni, és ott a helyimenü billentyű lenyomása után keresd meg a PowerISO almenüt, és azon belül a hozzáadás lemezképfájlhoz ikont.
Elkészíthetnéd a programból is, de az jóval bonyolultabb.
Mikor rámentél, akkor bejön egy ablak, hogy hova szeretnéd menteni a végleges fájlt, és hogy milyen fájlformátumba legyen. Ott látni egy listát a fájlkiterjesztésekről.
Ha a fentebb leírtakkal megvagy, csak nyomj egy entert, és már készül is a lemezképfájl.
A készítési idő attól függ, hogy mekkora a mérete a tömöríteni kívánt állománynak.
Tehát a PowerISO-val hoztuk létre a fájlunkat, és a Virtual Clone-nal pedig létrehozzuk a virtuális meghajtót, és tesszük bele a fájlt.
Menjünk a tálcára, és a Virtual Clone 5.5.0 ikonra kattintva a settings menüben válasszuk ki a meghajtók számát, hogy mennyi virtuális meghajtót szeretnénk, majd okézzuk le.
Utána ugyanott, a tálcán, és a Virtual Clone résznél keressük meg a drive, és a meghajtónk neve almenüt, majd kattintsunk a mountra.
Itt válasszuk ki azt a fájlt, amit létrehoztunka PowerISO-val, és tegyük a meghajtónkba szimplán az enterrel.
Ezután menjünk a virtuális meghajtónkhoz, és onnan indítsuk el a telepítőt.
Megjegyzés: nem minden .iso fájlnál kell ezt csinálnunk, csak ami kifejezetten azt írja telepítésnél, hogy CD-t/DVD-t kér.
Ha kérdésetek lenne, akkor írjatok a kapcsolat menüpontban!